Kućni red knjižnice

Kućni red Knjižnice korisnicima pruža osnovne informacije o knjižnici, posudbi građe, služenju čitaonicom, korištenju knjižnične građe, korištenju računala u čitoanici te fotokopiranju knjižne građe.

KNJIŽNICA PRAVNOG FAKULTETA U RIJECI

KUĆNI RED KNJIŽNICE

Usluge Knjižnice mogu koristiti studenti Fakulteta, zaposlenici i vanjski suradnici Fakulteta te ostali korisnici. Studenti Fakulteta koriste usluge Knjižnice uz predočenje studentske identifikacijske isprave ili članske iskaznice. Ostali građani koriste usluge uz predočenje osobne iskaznice. Ulazak je u Knjižnicu potrebno prijaviti zaposlenom osoblju.

Informacije
Informacije o fondu Knjižnice te ostaloj hrvatskoj i stranoj literaturi dostupne su putem interneta na mrežnoj stranici Knjižnice. Osoblje knjižnice pomaže u pretraživanju na računalima na zahtjev korisnika.

Posudba knjiga
Studenti Fakulteta mogu posuditi dvije knjige za korištenje izvan Knjižnice na rok od trideset dana. Apsolventi i studenti poslijediplomskih studija mogu posuditi 5 knjiga na rok od trideset dana. Posudba ispitne literature može se produžiti na dodatnih trideset dana. Knjige se mogu posuditi i međuknjižničnom posudbom, na zahtjev druge knjižnice čiji je korisnik član. Za knjige koje nisu vraćene u propisanom roku naplaćuje se zakasnina u iznosu od 0,50 kn po jednom radnom danu za jednu knjigu. Izmirenje svih obveza prema Knjižnici uvjet je za ovjeru ljetnog semestra, odnosno za prijavu diplomskog rada.

Služenje čitaonicom
Korisnici Knjižnice  služe se čitaonicom Knjižnice u svrhu učenja, korištenja knjižnične građe, izrade studentskih radova te korištenja računala Knjižnice. Pri ulasku u čitaonicu potrebno je javiti se nadzorniku čitaonice.U čitaonicu se ulazi isključivo sa stvarima potrebnim za rad u čitaonici. Odjeću i ostale osobne stvari potrebno je ostaviti u garderobi.

Korištenje knjižničnom građom
Korisnici se u čitaonici mogu služiti cjelokupnim fondom knjižnice. Periodika, referentna  zbirka, druge posebne zbirke Knjižnice te neknjižna građa koriste se isključivo u čitaonici. Građu za korištenje u čitaonici korisniku donosi nadzornik čitaonice, izuzevši građe u slobodnom pristupu u čitaonici koju korisnik može uzeti sam. Periodika se korisniku donosi u svescima (ne donose se brojevi pojedinačno). Nakon korištenja građe u čitaonici, korisnik svu korištenu građu donosi nadzorniku čitaonice radi razduženja. Korisnicima nije dopušteno da sami vraćaju građu na police.

Korištenje računala
Računala Knjižnice koriste se radi izrade studentskih radova te pretraživanja mrežnih kataloga, elektroničkih izvora i baza podatka, a isključivo u svrhu studija i znanstvenoistraživačkog rada. Korisnik je odgovoran za vlastite datoteke i njihovo opremanje i Knjižnica ne odgovara za njih.

Fotokopiranje građe
Knjižnica nudi i uslugu kopiranja građe temeljenu na samostalnom korištenju fotokopirnog stroja s pomoću kartica za fotokopiranje. U čitaonici se nalaze jedan fotokopirni stroj koji je povezan s PC računalom i bar kod čitačem za očitavanje kartica. Kako bi se ostvarila usluga fotokopiranja potrebna je kartica za fotokopiranje, koja se može kupiti kod nadzornica čitaonice.

Tri su vrste kartica:

• kartica s 50 kopija (cijena kartice je 17,50 kn, a svaka nova nadoplata kartice iznosi 12,50 kn)
  • kartica sa 100 kopija (cijena kartice je 30,00 kn, a svaka nova nadoplata iznosi 25,00 kn)
  • kartica sa 200 kopija (cijena kartice je 55,00 kn, a svakom nova nadoplata iznosi 50,00 kn).

Upute za korištenje fotokopirnog stroja nalaze se u čitaonici.