Pravni fakultet u Rijeci sudjelovao na Tjednu potrošača 2018.

Ovo je prva godina da se Pravni fakultet u Rijeci priključio Tjednu potrošača koji je u organizaciji Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta ove godine okupio čak 32 sudionika. Od 8. do 15. ožujka 2018. sudjelovali smo na dvjema događanjima: regionalnom skupu u Puli 12. ožujka i središnjem događanju u Zagrebu 15. ožujka. Za tu prigodu suradnice Zavoda za europsko i usporedno pravo Pravnog fakulteta u Rijeci napisale su brošuru pod nazivom POTROŠAČI ZA 5 i letak INTERNETSKO RJEŠAVANJE POTROŠAČKIH SPOROVA.  S informacijama o 5 ključnih prava potrošača,  5 učestalih zabluda potrošača i 5 načina zaštite prava potrošača upoznali smo zainteresirane građane.

U okviru središnjeg događanja, u zagrebačkom muzeju Mimara svečano  je obilježen Svjetski dan potrošača. Svečanost  su otvorili potpredsjednica Vlade RH-a i ministrica dr. sc. Martina Dalić i voditelj Predstavništva Europske komisije Branko Baričević, a potom je uslijedio okrugli stol na temu “Kako povećati informiranost potrošača u Republici Hrvatskoj?” Tu su se okupili uzvanici iz javnog i gospodarskog sektora, među njima i predstavnice Pravnog fakulteta u Rijeci: izv. prof. dr. sc. Ivana Kunda i dr. sc. Danijela Vrbljanac.