Novo izdanje naših nastavnika u nakladi Springera

Vesna Tomljenović
Nada Bodiroga-Vukobrat
Vlatka Butorac Malnar
Ivana Kunda
EDITORS

Eu Competition and State Aid Rules

izdavač: Springer. 2017.

Čast nam je predstaviti knjigu urednica prof. dr. sc. Vesne Tomljenović, prof. dr. sc. Nade Bodiroge-Vukobrat, doc. dr. sc. Vlatke Butorac Malnar i izv. prof. dr. sc. Ivane Kunde pod naslovom  EU Competition and State Aid Rules - Public and Private Enforcement. Objavila ju je  poznata nakladnička kuća Springer uokviru nakladničkog niza Europeisation and Globalization čija je jedna od glavnih urednica  i naša prof. dr. sc. Nada Bodiroga-Vukobrat.

Knjiga je rezultat iznimno uspješne Četvrte međunarodne znanstvene konferencije Petar Šarčević posvećene pravilima tržišnog natjecanja i državnih potpora  na domaćoj i razini Europske unije, održane u travnju 2015. godine u organizaciji Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Hrvatske udruge za poredbeno pravo, Institute Fridtjof Nansen i Jean-Monnet međusveučilišnog centra izvrsnosti Opatija.

Uz analizu zakonodavnih novina u navedenim pravnim područjima, poseban naglasak je na odnosu javnopravne i privatnopravne provedbe pravila o zaštiti tržišnog natjecanja. U tom smislu, ova je publikacija namijenjena ne samo znanstvenicima već i svim zainteresiranim dionicima postupka provedbe ovih pravila – sucima, odvjetnicima, korporativnim pravnicima i posebice tržišnim subjektima koji jesu ili bi mogli pretrpjeti štetu uslijed povrede pravila o zaštiti tržišnog natjecanja.

Knjiga sadrži radove nekolicine sudaca Općeg suda EU-a, uključujući i predsjednika Općeg Suda EU-a, Marca Jaegera, koji pružaju izvorne informacije o načinu provedbe prava tržišnog natjecanja pred tim sudom. Također, u ovoj publikaciji se nalaze i radovi uvaženih domaćih i stranih znanstvenika koji su ponudili teorijski i praktično relevantnu analizu brojnih aktualnih tema iz područja prava tržišnog natjecanja. Među njima svakako želimo istaknuti  autore Pravnog fakulteta u Rijeci, prof. dr. sc. Editu Čulinović Herc, doc. dr. sc. Anu Poščić, doc. dr. sc. Vlatku Butorac Malnar i doktorandicu Pravnog fakulteta u Rijeci Marijanu Liszt.