Pridružite nam se u Noći istraživača u petak 28. rujna 2018. u Tower centru Rijeka

Pozivamo sve nastavnike i studente da posjete tim našeg Fakulteta u aktivnosti Sudnica - simulirano suđenje povodom povrede autorskih prava na internetu, koja će biti organizirana u okviru Riječke noći istraživača. Noć istraživača ove godine održava se 28. rujna od 17:00 do 22:00 h u Tower centru Rijeka. Naš plakat možete preuzeti ovdje.

Na Riječkoj noći istraživača sudjelovat će pored predstavnika našeg fakulteta i predstavnici Odjela za biotehnologiju, Odjela za matematiku, Tehničkog fakulteta, Građevinskog fakulteta i Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije koji će izložiti aktivnosti poput radionice kozmetike, simulacije potresa, tajni šifriranja i laboratorija arheologije. Sve aktivnosti bit će raspoređene na 12 istraživačkih punktova, smještenih na tri kata Tower centra Rijeka.

Riječka noć istraživača dio je projekta Techno-Past Techno-Future: European Researchers' Night, sufinanciranog sredstvima programa Europske unije za istraživanje i inovacije Obzor 2020, a manifestacija će istovremeno biti održana u još tri  hrvatska grada: Zagrebu, Splitu i Puli. Događanje na nacionalnoj razini koordinira Ministarstvo znanosti i obrazovanja RH-a, a na lokalnoj razini Sveučilište u Rijeci. Više o Noći istraživača možete vidjeti ovdje.

U sklopu Noći istraživača Sveučilište u Rijeci također organizira nagradnu igru u koje je glavna nagrada tablet. Vjerujemo da smo pobudili vaše zanimanje i vidimo se u Noći istraživača!