Uspješno predstavljanje Fakulteta na noći istraživača 2018.

U petak 28. rujna 2018. od 17 do 22 sata, Pravni fakultet u Rijeci po prvi put predstavio se na Noći istraživača, pridružujući se kolegama uglavnom iz prirodnih i tehničkih znanosti. U okviru bogatog programa koji se održavao u Tower Centru Rijeka, Pravni fakultet predstavio se aktivnošću pod nazivom Sudnica -  simulirano suđenje povodom povrede autorskih prava na internetu.

Naša aktivnost potaknula je veliko zanimanje mnogih građana, a ponajviše srednjoškolaca i osnovnoškolaca, ali i djece starije vrtićke dobi. Aktivnost se sastojala od šest simuliranih ročišta na kojima je više od 120 sudionika raspravljalo i odlučivalo u ulozi porotnika. Potaknuti prezentacijom nastavnica i demonstratorica Fakulteta, oni su nudili razloge za i protiv postojanja odgovornosti za povrede (putem interneta) autorskog prava na fotografiji, osmišljavali moguće sankcije i učestalo zaključivali da bi bilo jako važno pronaći rješenje koje bi pomirilo suprotstavljene strane. Iz svega što su rekli može se zaključiti da imaju izražen osjećaj za pravdu, da su vrlo pronicljivi u analizi problema i kreativni u traženju rješenja.

Hvala svima na sudjelovanju! Svoju podršku možete nam dati na .