Na Fakultetu svečano otvorena akademska godina 2018./2019.

U ponedjeljak 1. listopada 2018. u 10 sati na Pravnom fakultetu u Rijeci svečano je otvorena akademska godina 2018./2019. Svečanosti su prisustvovali svi brucoši naših studijskih programa, predstavnici studenata u studentskim udrugama, dekanica i prodekani te nastavnici i djelatnici stručnih službi Fakulteta.

Prilikom svoga obraćanja 46. naraštaju studenata prava, dekanica prof. dr. sc. Vesna Crnić-Grotić je istaknula da studenti danas imaju na raspolaganju mnoge usluge i prostore koji davne 1973. godine kada je pravni studij započeo s radom nisu bili osigurani. Pored toga, istaknula je kako im na raspolaganju stoje i znanja nastavnika i suradnika koja su spremni prenijeti na njih, kao i osuvremenjeni studijski program koji nudi mnoštvo kliničkih predmeta. Zaključila je da je uloga budućih pravnika vrlo odgovorna te da „pravna država mora biti naš cilj i naš standard“. Na kraju pridružujemo se dekanici u njezinim željama upućenima studentima: Sretno svima!