Na Europski dan pravosuđa studenti posjetili Općinski sud u Rijeci

Dana 25. listopada 2018. godine studenti seminara iz Kaznenog prava i kolegija Juvenile Criminal Law, koji se izvodi za studente na razmjeni Erasmus+, pod vodstvom doc. dr. sc. Dalide Rittosse posjetili su Općinski sud u Rijeci na kojem je Europski dan pravosuđa obilježen manifestacijom „Dani otvorenih vrata“.

S načinom rada suda, organizacijom i njegovim funkcioniranjem studente su upoznale zamjenica predsjednice suda Mirela Popović Brletić, viša sudska savjetnica Gordana Vulić Pavlović i stručna savjetnica u Uredu predsjednice Martina Kružić Smokrović. O radu sudaca na kaznenim predmetima studenti su razgovarali sa sutkinjom Kaznenog odjela Mladenkom Paro-Rudić. Na pitanja studenata o izazovima s kojima se susreće u radu i zakonitoj uporabi prisile odgovorio je pravosudni policajac Mladen Ivančević. Obilježavanje Europskog dana pravosuđa pokrenuli su prije 15 godina Vijeće Europe te Europska unija kako bi se pravosuđe približilo građanima i građani upoznali s pravnim sustavom i radom sudova te njihovim pravima i pravnim sredstvima koja omogućavaju pristup pravosuđu.