Terenska nastava iz Upravnog prava na Visokom upravnom sudu i u Ministarstvu pravosuđa

Studenti četvrte godine Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija prava koji pohađaju predmet Upravno pravo 14. studenog 2018. godine u okviru terenske nastave posjetili su Visoki upravni sud i Ministarstvo pravosuđa.

Na Visokom upravnom sudu studentima se uvodno obratio predsjednik ovoga Suda, Ante Galić, dipl. iur., kratkim osvrtom o stanju u upravnom sudovanju, nakon čega su sutkinje mr. sc. Inga Vezmar-Barlek i Blanša Turić, dipl. iur., kroz različite primjere iz prakse održale kratku prezentaciju upravnoga spora i postupka ocjene zakonitosti općega akta.
U Ministarstvu pravosuđa studentima se obratio državni tajnik dr. sc. Kristijan Turkalj, ukazavši na značaj pravne profesije u Hrvatskoj uopće. Rukovoditelji više službi u Ministarstvu objasnili su ustroj i način rada u ovome državnom tijelu, a na kraju, studentima su se obratile predstavnice Državnog sudbenog vijeća i Pravosudne akademije.