Završetak studija

Studij završava izradom i obranom diplomskoga rada. Predmet i opseg diplomskoga rada određeni su studijskim programom, Pravilnikom o pravnom istraživanju i diplomskom rada pri čemu student definira potrebne elemente uz pomoć mentora. Student je diplomski rad obvezan usmeno obraniti pred Povjerenstvom za ocjenu i obranu diplomskoga rada, koje se sastoji od najmanje tri člana, od kojih je jedan mentor rada, sukladno odredbama Pravilnika o pravnom istraživanju i diplomskom radu. Pisanim diplomskim radom i njegovom obranom student samostalno obrađuje izabranu temu dokazujući postignuti stupanj znanja, osposobljenost za pravilnu primjenu metoda profesionalnog rada i stupanj profesionalne zrelosti u samostalnom donošenju zaključaka.