Uvjeti upisa

Pravo upisa u prvi semestar Studija imaju osobe koje su završile integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni pravni studij (mag. iur.). Pravo upisa u prvi semestar Studija imaju i osobe koje su završile dodiplomski i diplomski studij društvenih znanosti (npr. studij ekonomije, politologije, sociologije, psihologije, povijesti, filologije i sl.) uz uvjet da polože slijedeće predmete: Opći dio građanskog prava i obvezno pravo i Ustavno pravo prema studijskom programu Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija pravo Pravnog fakulteta u Rijeci.
Polaznik mora poznavati jedan svjetski jezik do razine mogućnosti praćenja stručne literature i osnovne stručne komunikacije.
Polaznici moraju položiti razlikovne ispite u roku od 45 dana od prihvaćanja prijave za upis i uplate iznosa za troškove konzultacija i ispita koje određuje Vijeće poslijediplomskog studija (nadalje: Vijeće).