Zbirke starih knjiga

Knjižnica je obogaćena s četiri dragocjene zbirke starih knjiga: Zbirka Senjske nadbiskupije,  Zbirka Ružić, Zbirka akademika Luje Margetića te Zbirka Petra Simonettija.

Donacija Riječko-senjske nadbiskupije

Donacija Riječko-senjske nadbiskupije iz 1999. godine predstavlja zbirku vrijednih pravnih naslova koje su prikupljali riječki odvjetnici u 19. i prvoj polovici 20. stoljeća, ponajviše iz odvjetničke obitelji Špehar. Dio građe odnosi se na zakonodavstvo koje se odnosilo na riječko područje, a pažnju plijeni izuzetna sačuvanost knjiga i kožni uvezi izrađeni po narudžbi prvih vlasnika koji odaju ljubav i poštovanje prema knjizi. Zbirka je smještena u staklene vitrine predavaonice br. 3.

Donacija Dr. Viktor Ružić

Donacija pravnih naslova iz ostavštine dr. Viktora Ružića, pravnika, ministra pravosuđa, člana sušačke gradske uprave, bana Savske banovine, bibliotekara u Rijeci, rotarijanca i odvjetnika.
Viktor Ružić (1893.-1976.), kao izuzetno obrazovan čovjek, sakupljao je tiskovine ne samo iz društvenih i humanističkih znanosti, prava, filozofije, sociologije, povijesti itd., već i djela iz lijepe književnosti, teorije i prakse glazbe, zbirke lirike, a pisana i objavljivana na pismima (latinica, gotica, ćirilica) i jezicima poznatima u njegovo vrijeme u Europi. Najviše djela iz zbirke poklonjene Pravnom fakultetu napisano je njemačkim jezikom od čega najviše na gotici. Za smještaj zbirke Ružić namjenski su izrađene police zaštićene staklenim vratima koje sada krase aulu Fakulteta. Fondom se čitatelji korisnici mogu služiti isključivo u čitaonici Knjižnice Pravnog fakulteta.

Donacija akademika Luje Margetića

Donacija akademika Luje Margetića, obuhvaća više od 2000 naslova iz ostavštine akademika Luje Margetića, profesora emiritusa na Pravnom fakultetu u Rijeci, na hrvatskom i stranim jezicima, znanstvene grane povijest prava i države, ali i srodnih područja hrvatske i svjetske povijesti, paleografije, povijesne geografije, heraldike, lingvistike i dr. O životu i djelu te zbirci knjiga akademika Luje Margetića saznajte putem mrežne stranice Virtualna izložba Život i djelo akademika Luje Margetića.

Donacija prof. dr. sc. Petra Simonettija

Donacija prof. dr. sc. Petra Simonettija, obuhvaća pravne  knjige iz ostavštine prof. dr sc. Petra Simonettija, redovitog profesora Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i dugogodišnjeg suca Vrhovnog suda Bosne i Hercegovine. Zbirka obuhvaća oko 1200 naslova ponajviše iz područja građanskog prava, stvarnog prava i zemljišnoknjižnoga prava. O životu i djelu te zbirci knjiga prof. dr. sc. Petra Simonettija saznajte putem mrežne stranice: Život i djelo prof. dr. sc. Petra Simonettija.