Održana međunarodna konferencija studenata sportskog prava

u utorak 14.12.2021. godine, u organizaciji Centra za istraživanje sportskog prava s Edge Hill University (UK) i Centra za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju našeg Fakulteta, online načinom održana je međunarodna konferencija studenata ova dva sveučilišta na teme iz područja sportskog prava. Komparativno su obrađene teme: Pravni odgovori borbe protiv huliganizma u nogometu, Radnopravni status sportaša, Sportske ozljede i pravo: postupci povodom nehajnog postupanja, Nasilje u sportu i kazneno pravo.

Svoje su teme izlagali studenti kolegija Sports Law s IX. semestra Integriranog studija prava: Gabrijel Prpić, Iman Mrkić, Riccardo Sgardelli te Leonarda Šenvald.

Ponosni smo što su naši studenti još jednom pokazali zavidnu razinu poznavanja pravnog okvira u sportu te su podjednako kvalitetno i stručno svoje teme predstavili na engleskom jeziku kao i njihovi kolege iz Engleske. Zaključeno je da će se ova hvalevrijedna inicijativa održavati svake godine, prvenstveno u interesu samih studenata, ali i međunarodne vidljivosti našeg Fakulteta.

Slike s konferencije