Preddiplomski stručni studij Upravni studij

O studiju

Preddiplomski stručni studij javne uprave se provodi s ciljem zadovoljavanja potreba tržišta rada za kadrovima u tijelima državne uprave, područne (regionalne) i lokalne samouprave, tijelima pravosuđa, pravnim osobama s javnim ovlastima, kao i u gospodarskim subjektima na prostoru Republike Hrvatske. U skladu sa svjetskim trendovima i načelima koja se odnose na poseban status, ali i potrebna znanja, vještine i kompetencije državnih i općenito javnih službenika, kontinuirano stručno obrazovati djelatnike javne uprave pokazuje se nužnim, s obzirom da je moderna, racionalna, učinkovita i ekonomična javna uprava nužna pretpostavka funkcioniranja svake državne, područne ili lokalne zajednice. Poseban razlog pokretanja ovoga studija ogleda se u namjeri pojedinih ministarstava i državnih ureda Vlade Republike Hrvatske da se stručni prvostupnici javne uprave zaposle na radna mjesta na kojima su trenutno zaposlene osobe sa srednjom stručnom spremom, a sve radi povećanja kvalitete, ali i poboljšanja učinkovitosti rada državne i javne uprave. Preddiplomski stručni studij javne uprave se provodi svake godine počevši od akademske godine 2005./2006.

Studijski program ovoga Studija odgovara općim i specifičnim potrebama za znanjem, vještinama i kompetencijama djelatnika u državnoj upravi, lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te pravnim osobama koje imaju javne ovlasti ili obavljaju javnu službu, pripremajući ih tako na raznovrsne zadaće kojima u radnome okruženju trebaju odgovoriti. Po završetku programa, studenti stječu stručni naziv stručnog prvostupnika/stručne prvostupnice javne uprave (bacc. admin. publ.). Godišnja upisna kvota za ovaj program je 48 redovnih studenta sržavljana Europske unije te 40 izvanrednih studenata.

Ovaj program je često bio zanimljiv kao oblik „cjeloživotnog obrazovanja“ osobama koje su tražile prvo zaposlenje nakon završetka srednje škole, a koji su tada prepoznali potrebu za daljnjim obrazovanjem. Čitav niz radnika u javnoj upravi je upisao ovaj program s ciljem napretka u svom poslu i preuzimanja složenijih poslova. Studenti koji završe ovaj studij mogu nastaviti svoje obrazovanje na specijalističkom diplomskom stručnom studiju koji se provodi pri Pravnom fakultetu.

Izvadak iz studijskog programa

Izvedbeni nastavni plan

Satnice predavanja

Predmetno nastavni repozitorij

Ispitni rokovi

Upute za izradu studentskih pisanih radova

Upute i obrasci za prijavu završnog rada

end faq

Obavijesti

Obavještavaju se studenti svih studija da, radi zaštite identiteta, nastavnike i stručne službe Fakulteta mogu kontaktirati isključivo putem svoje e-mail adrese @pravri.hr uz naznaku imena i prezimena te studijskog programa (Integrirani studij; Upravni studij i sl.). E-mail poruke pristigle s drugih e-mail adresa nastavnici i stručne službe Fakulteta neće uzimati u obzir.

Prodekani za nastavu

Obavijest o organiziranju studijskog posjeta Hrvatskom Saboru

Katedra za ustavno pravo organizira posjet Hrvatskom saboru. Isti je planiran za petak, 7. lipnja. Zbog rasporeda rada Sabora, planira se polazak u 7 ujutro. Poziv je otvoren svim studenticama i studentima Fakulteta, pri čemu će prednost imati polaznici prve godine Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija te Preddiplomskog stručnog studija koji su u akademskoj godini 2018./2019. po prvi puta upisali Ustavno pravo, i studentice i studenti obaju studija koje/i su uspješno položile/i ispit iz tog kolegija. Molimo zainteresirane da jave svoje ime, prezime i OIB kolegi Damjanu Jelenoviću, demonstratoru Katedre za ustavno pravo, elektroničkom poštom (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.). Prijave za posjet zatvaraju se 24. svibnja.

Katedra za ustavno pravo

Obavijest studentima Stručnog studija koji su upisali studij ak. god. 2016./2017. ili ranije

o nastavi iz kolegija Temelji upravne znanosti i Upravni sustavi

Obavijest za studente I. godine studija

Obveza sistematskog pregleda

Obavijest o plaćanju studija

Primjeri uplatnica

Odluka o izvanrednom ispitnom terminu

u svibnju 2019. godine

Poziv studentima treće godine studija

Poštovane studentice, poštovani studenti,
Ured za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra drugu godinu zaredom provodi istraživanje namijenjeno praćenju razvoja karijere studenata Sveučilišta u Rijeci. Ovo istraživanje Ured će provoditi svake godine, a ciljna su skupina svi studenti završnih godina preddiplomskih, diplomskih i integriranih studija. Sudjelovanje je dobrovoljno, a ispunjavanje upitnika koji je dostupan na sljedećoj mrežnoj stranici: https://forms.gle/zcYERuz8m2qH2gui6 traje tek nekoliko minuta!

Unaprijed zahvaljujemo na Vašem trudu i izdvojenom vremenu!

Za sva dodatna pitanja možete se javiti Nikoleti Zubić (Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.; 051 584 757; 091 172 18 18) u Ured za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra.