Kompetencije koje student stječe završetkom studija

Završetkom Studija stječu se specijalistička znanja iz područja europskih integracija. U osnovi ta su znanja produbljena i detaljna znanja u području prava te specifična znanja iz doticajnih izvanpravnih područja europskih integracija koja su neophodna za rad na poslovima prilagodbe sustava te prilagodbe prava pravnoj stečevini EU, posebice za poslove izgradnje sustava institucija te podizanja na višu razinu stručne osposobljenosti i znanja svih involviranih u tom procesu. Program posebno ima u vidu dopunsko obrazovanje i osposobljavanje službenika, namještenika, sudaca i odvjetnika koji će u periodu koji slijedi imati znanja iz područja europskih integracija i europskog prava neophodna za obavljanje njihovih svakodnevnih profesija u izazovima implementacije, tumačenja i provedbe europskog prava.

Završetkom Studija student stječe naziv Sveučilišni/a specijalist/ica europskih integracija – univ.spec.iur.