Zbornik, volumen 39. broj 1, 2018.

Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
Z b o r n i k
volumen 39 , br. 1, 2018.

SADRŽAJ

XXIV. Savjetovanje pravnika
“Petar Simonetti (Vlasništvo - Obveze - Postupak)”
(Poreč, 11. – 13. travnja 2018.)

I. Prilozi za savjetovanje:

Mihajlo Dika,
Određivanje mjesne nadležnosti od strane viših sudova u parničnom postupku u pojedinim predmetima (izvorni znanstveni rad)

Edita Čulinović-Herc, Sonja Marinac Rumora, Mihaela Braut Filipović,
Pravno uređenje odnosa članova u zatvorenim (closely held) društvima na primjeru hrvatskog društva s ograničenom odgovornošću (izvorni znanstveni rad)

Dario Đerđa, David Kryska,
Neka rješenja upravnog spora u usporednom pravu: kako unaprijediti hrvatski upravni spor? (izvorni znanstveni rad)

Dionis Jurić,
Neovisnost zakonskog revizora u odnosu na subjekte revizije prema Zakonu o reviziji iz 2017. godine (izvorni znanstveni rad)

Miodrag Mićović, Maja Bukovac Puvača,
Odgovornost za štetu prouzročenu trećim osobama obavljanjem zakonske revizije (izvorni znanstveni rad)

Ivana Kunda,