Training Action for Legal Practitioners: Linguistic Skills and Translation in EU Competition Law

Ovaj projekt provodi konzorcij pet sveučilišta: Sveučilište u Insubriji, Como, Italija; Sveučilište u Varšavi, Poljska; Sveučilište u Rijeci, Hrvatska; Jonsko Sveučilište u Krfu, Grčka i Sveučilište u Burgosu, Španjolska.

Cilj je projekta poboljšati pravnojezične vještine nacionalnih sudaca u području prava tržišnog natjecanja EU-a radi promicanja ujednačene primjene prava EU-a i suradnje među državama članicama.

Projekt obuhvaća tri temeljne aktivnosti: 1. pregled najvažnijih novina prava tržišnog natjecanja EU-a; 2. uvod u višejezičnost i potrebu višejezičnoga pristupa pravu tržišnog natjecanja EU-a i 3. usavršavanje engleskog jezika za pravnike.

Projekt sufinancira Europska komisija. Troškovi sudjelovanja u programu stručnog usavršavanja bit će djelomično pokriveni.

Više o projektu

Ovaj projekt je sufinanciran sredstvima Europske komisije (Opća uprava za tržišno natjecanje).