PRAVRI alumnus Deni Vitković održao predavanje o tržišnom natjecanju i svojem radu u UK-u

Alumnus Pravnog fakulteta u Rijeci Deni Vitković, LL.M., održao je 27. siječnja 2023. predavanje pod naslovom 'Competition law enforcement: With focus on abuse of dominance in digital markets' u okviru izbornog kolegija Pravo tržišnog natjecanja.

Studenti 5. godine i studenti na razmjeni Erasmus+ imali su priliku saznati o ovlastima Competition and Markets Authority (CMA) iz UK-a te postupcima pred tim tijelom, s osvrtom na najzanimljivije predmete zlouporabe vladajućeg položaja od strane tehnoloških divova poput Googlea, Amazona i Mete.

Osim toga, naš alumnus je, na primjeru gradnje vlastitog karijernog puta do položaja Assistant Legal Advisera koji trenutno ima u CMA, studentima dao praktične i korisne savjete za izgradnju karijere u inozemstvu.