Održana konferencija o sustavu nogometa u Europi, 21. 2. 2023. u Luksemburgu

Pravni je fakultet bio partnerom značajne međunarodne konferencije koja se pod nazivom „The economic and legal aspects of organisation of football in Europe“ održala u Luksemburgu 21. 2. 2023. godine. Na skupu se raspravljalo o pravnim i ekonomskim aspektima sustava nogometa u Europi s posebnim naglaskom na recentna događanja oko Europske nogometne Superlige te pravni postupak koji se vodi pred Europskim sudom u Luksemburgu. Organizatori su bili CDES - Centre for Law and Economics of Sport iz Limoges, Francuska i Sveučilište u Luksemburgu, a uz naš Fakultet partneri su bili Sveučilište Limoges, Francuska; University College of Northern Denmark, Danska; Sport&EU Association i IASE – Međunarodno udruženje ekonomista u sportu.
Program konferencije je dostupan ovdje, a snimka ovdje.