Započelo 5. izdanje UEFA Football Law Programa

U tjednu 2. - 6. listopada 2023. godine Sveučilište Kadir Has (Istanbul - Turska) bilo je domaćinom 1. sesije prestižnog programa cjeloživotno obrazovanja s 10 ECTS boda, čiji je nositelj UEFA.  Riječ je o programu edukacije iz područja sportskog prava u nogometu, a namijenjen je istaknutim pravnim stručnjacima s višegodišnjim iskustvom iz europskih i svjetskih nogometnih saveza i klubova, sindikata nogometaša te uglednih odvjetničkih društava koji se bave zastupanjem igrača ili klubova.

Pravni fakultet u Rijeci po treći puta je partnerom UEFA-e u provođenju ovog programa, zajedno sa Sveučilištem Ca' Foscari Venezia (Italija) i Sveučilištem Kadir Has Istanbul (Turska). Detaljnije o programu možete naći ovdje. Naš nastavnik, izv. prof. dr. sc. Vanja Smokvina, direktor je jedne od sesija i član znanstvenog savjeta UEFA Football Law Programa.

Pravni fakultet u Rijeci biti će domaćinom svoje sesije u Pragu (Republika Češka) pri Češkom nogometnom savezu u veljači 2024. godine.