Iz povijesti Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci

Ur.: 17. ožujka 1999.
Pr.: 6. travnja 1999.
Pregledni članak

U ovom radu autor obrađuje neka pitanja iz povijesti rada Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. U uvodnom dijelu ukratko je naznačena povijest visokog školstva u Rijeci. U sredi{njem dijelu autor, istraživanjem vrela iz fakultetske pismohrane i objavljenih radova, obrađuje povijest osnivanja Fakulteta kroz rad Inicijativnog i Osnivačkog odbra, osnivanje Studija i akte o registraciji, radne prostore Fakulteta, izgradnju nove zgrade, osobe koje su obnašale dužnost dekana i prodekana, Znanstveno-nastavno vijeće fakulteta i nastavnike u radnom odnosu, administrativne zaposlenike, Zbor radnika, Savjet fakulteta i Poslovodni odbor, zavode i knjižnicu, fakultetski Zbornik, izdavačku djelatnost, ostvarenu suradnju, znanstvene projekte i seminare, poslijediplomski i upravni studij, nastavu i studente. Na koncu slijedi zaključno razmatranje.

Ključne riječi: Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci, 1973.-1999., povijest, osnivanje, fakultetska tijela, aktivnosti.