Primjedbe na Teze za Zakon o međunarodnom privatnom pravu, autora prof. dr. Krešimira Sajka, prof. dr. Hrvoja Sikirića i doc. dr. Vilima Boučeka

Dr. sc. Petar Šarčević, redoviti profesor
Dr. sc. Vesna Tomljenović, docent
Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
UDK: 341.9(497.5)(094.072)
Ur.: 9. listopada 2001.
Pr.: 28. listopada 2001.
Pregledni znanstveni članak

Već duže vrijeme u Hrvatskoj pravna doktrina razmišlja o osuvremenjavanju Zakona o rješavanju sukoba zakona s propisima drugih zemalja ne bi li se tako dopunama i izmjenama postojećih međunarodno privatnopravnih rješenja doveo u sklad s modernim rješenjima poredbenog prava. Ovim radom želi se potaknuti šira rasprava o predloženim tezama Zakona o međunarodnom privatnom pravu, u koju bi bili uključeni ne samo teoretičari koji se doktrinalno bave problematikom međunarodnog privatnog prava, već i oni stručnjaci koji se susreću u praksi sa slučajevima s inozemnim elementom. Autori analiziraju opće odredbe Nacrta Zakona o međunarodnom privatnom pravu.

Ključne riječi: međunarodno privatno pravo, reforma, Hrvatska, zakoni.