Sudsko ispitivanje podobnosti stečajnog plana

Mr. sc. Jasnica Garašić, asistent
Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

UDK: 347.739
Ur: 17. veljače 2004.
Pr.: 23. veljače 2004.
Izvorni znanstveni članak

U praksi se stečajni plan još uvijek ne primjenjuje u mjeri u kojoj bi to bilo poželjno. Možda jedan od razloga leži i u činjenici što je hrvatska literatura o tom institutu još uvijek oskudna i što su mnoga pitanja u vezi s njim još nerazjašnjena. U ovom radu analiziraju se stečajnopravne pretpostavke za odbačaj stečajnog plana i objašnjava svrha zbog koje stečajni sudac mora ispitati podobnost plana. Nadalje, izlažu se procesna pravila koja vrijede ili bi trebala vrijediti pri donošenju odluke o (ne)podobnosti stečajnog plana, te se razmatraju pravni lijekovi protiv odluke stečajnog suca o (ne)podobnosti stečajnog plana.

Ključni pojmovistečajni plan, sudsko ispitivanje stečajnog plana, (ne)podobnost stečajnog plana, odbačaj stečajnog plana