Pravni fakultet u Rijeci partner UEFA-e u prestižnom programu edukacije

Sjajan uspjeh našeg Fakulteta u programima edukacije rezultirao je i našim izborom za novoga partnera UEFA-e u provedbi prestižnog programa edukacije pravnika pod naslovom UEFA Football Law Programme. Riječ je o programu edukacije iz područja sportskog prava u nogometu, a namijenjen je istaknutim pravnim stručnjacima s višegodišnjim iskustvom iz europskih i svjetskih nogometnih saveza, prestižnih nogometnih klubova (poput Real Madrida, Barcelone, Bayern Münchena i dr.) i uglednim odvjetnicima koji se bave zastupanjem igrača ili klubova.

Program se odvija u četiri sesije, u četiri grada, a uz švicarski Nyon (sjedište UEFA-e), gradovi domaćini uz Rijeku bit će i Lausanne (sjedište Arbitražnog suda za sport – CAS-a), Istanbul i Venecija. Suvoditelj programa i predstavnik Pravnog fakulteta u Rijeci je doc. dr. sc. Vanja Smokvina, suradnik na brojnim međunarodnim znanstvenim EU projektima, od kojih se mnogi odnose na sport, a što je u konačnici i donijelo ovako ugledno priznanje Sveučilištu u Rijeci i Pravnom fakultetu. Potporu Pravnom fakultetu u provođenju programa edukacije pružit će Hrvatski nogometni savez te HNK Rijeka.

Detaljnije informacije o programu dostupne su na mrežnim stranicama UEFA-e.