Na Pravnom fakultetu uspješno završena prva etapa projekta PSEFS – „Personalized Solution in European Family and Succession Law“ (br. 800821-JUST-AG-2017/JUST-JCOO- AG-2017)

Na Pravnom fakultetu u Rijeci, 30. i 31. svibnja 2019., intenzivno se raspravljalo o temama iz europskog obiteljskog i nasljednog te međunarodnog privatnog prava, kao i o sociološkim perspektivama današnjih obiteljskih zajednica.  Više od 50 govornika iz 13 zemalja, iz akademske zajednice i pravne prakse, predstavili su rezultate istraživanja i istaknuli probleme s kojima se susreću u svakodnevnom radu.

Program je obuhvatio četiri dijela:

1. Javni seminar: ASSESSMENT OF THE ATLAS CONSTRUCTION: CREATION OF A COMMON METHODOLOGY
2. Diseminacijski sastanak: PRESS HOUR: LAUNCH OF THE ATLAS AND PRESENTATION OF THE INTERNATIONAL ADVISORY BOARD
3. Sastanak stručnjaka: FAMILY AND SUCCESSION IN EU: COMPARING, TRANSFERRING, UNIFYING
4. Okrugli stol: A PROPOSAL OF TAXONOMY FOR TRANSNATIONAL FAMILY GROUPS

Svi su se događaji prenosili uživo (streaming), a snimku je moguće pogledati ovdje.
Rezultati prve etape projekta dostupni su na mrežnoj stranici