Rasprava o pravnom pojmu „ranjivosti“ djece žrtava seksualnih delikata

Kao dio znanstvenog kolokvija Giornata di studio del Nord Adriatico – temi giuridici di attualità / Sjevernojadranski znanstveni kolokvij – aktualne pravne teme koji je održan na Pravnom fakultetu u Rijeci 4. srpnja 2019. održana je i sesija UNIRI-KAZNENO pod nazivom „Zaštita djece žrtava seksualnih delikata i njihova ranjivost“.  Izlagači su pokazali s koliko pažnje je potrebno ugrađivati ustavnopravne koncepte, pa tako i onaj o pojačanoj ranjivosti žrtava kaznenih djela, u konkretne zakonske norme kako se ne bi poremetila koherentnost već usvojenih kaznenopravnih instituta. Ova je sesija organizirana kao dio UNIRI projekta br. 18-86 „Seksualno zlostavljanje djece u Republici Hrvatskoj – fenomenološke i etiološke perspektive“.

Program i sažetci su dostupni ovdje.