Održana promocija sveučilišnih specijalista Financijskog prava trgovačkih društava

Dana 8. srpnja 2019. god. u 12.00 sati na Pravnom fakultetu u Rijeci, u Plavoj dvorani održala se  promocija sveučilišnih specijalista Financijskog prava trgovačkih društava. Riječ je o studentima triju generacija poslijediplomskog specijalističkog sveučilišnog studija. Promociju je vodila Dekanica, prof. dr. sc. Vesna Crnić Grotić, uz suvoditeljice studija, prof. dr. sc. Editu Čulinović-Herc i prof. dr. sc. Natašu Žunić Kovačević. Osim diplomiranih studenata i članova njihovih obitelji, promociji su nazočili i mentori studenata i nastavnici studija. Završetkom ovog studija student je osposobljen raditi u najsloženijim predmetima koji se odnose na financijske aspekte poslovanja trgovačkih društava, bilo da je riječ o stručnjacima koji djeluju unutar trgovačkog društva, pravosuđu ili organima uprave.

Osim znanja i vještina koje predstavljaju ishode učenja iz pravnih predmeta studenti stječu znanja i vještine iz srodnih i povezanih drugih nepravnih disciplina iz područja ekonomije i psihologije, što studiju daje važnu interdisciplinarnu komponentu. Četvrta generacija studija se planira pokrenuti u ljetnom semestru ak. god. 2019/20. Popis diplomiranih studenata dostupan je ovdje. Više informacija o studiju dostupno je ovdje.