Terenska nastava iz Upravnog prava na Visokom upravnom sudu i u Ministarstvu pravosuđa

Studenti četvrte godine Integriranog preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija prava koji pohađaju predmet Upravno pravo, 13. studenog 2019. godine, u okviru terenske nastave, posjetili su Visoki upravni sud i Ministarstvo pravosuđa.
Na Visokom upravnom sudu studentima se uvodno obratio predsjednik Suda, Ante Galić, kratkim osvrtom o stanju u upravnom sudovanju, nakon čega su sutkinje dr.sc. Sanja Otočan i Blanša Turić, kroz različite primjere iz prakse studente uputile u tehnike vođenja upravnoga spora i postupka ocjene zakonitosti općega akta.
U Ministarstvu pravosuđa studentima se uvodno obratila pomoćnica ministra Mirela Fučkar, koja je objasnila ustroj i način rada u središnjim tijelima državne uprave, dok su se rukovoditelji nekih službi u Ministarstvu posebno osvrnuli na različita upravna postupanja u Ministarstvu.