Dekanica gostovala u Prizmi HRT-a

Povodom obilježavanja Dana ljudskih prava u Prizmi, multinacionalnom magazinu Hrvatske radiotelevizije, bilo je riječi o temeljnim međunarodnim dokumentima koji reguliraju prava nacionalnih manjina i njihovu provođenju u Hrvatskoj. Među pozvanima bila je i dekanica Pravnog fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Vesna Crnić-Grotić, koja je ujedno i predsjednica Odbora stručnjaka za Europsku povelju o manjinskim i regionalnim jezicima Vijeća Europe. Ostali sudionici bili su doc. dr. sc. Antonija Petričušić, članica Savjetodavnog odbora Vijeća Europe za praćenje provedbe Okvirne konvencije za zaštitu nacionalnih manjina i Alen Tahiri, ravnatelj Ureda za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH.

Emisija je prikazana u subotu 14. prosinca 2019. godine na HTV1.