Potpisan ugovor o financiranju projekta PRAXIS IURIS

Dana 9. ožujka 2020. godine dekanica PRAVRI prof. dr. sc. Vesna Crnić-Grotić potpisala je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za financiranje projekta „PRAXIS IURIS – Besplatna primarna pravna pomoć i stručna praksa na Pravnom fakultetu u Rijeci“, financiranog iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.“ u ukupnom iznosu od 3.102.829,37 kn. Svečana dodjela ugovora održana je u Ministarstvu znanosti i obrazovanja u Zagrebu, a ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak uručila je ugovore svim dobitnicima bespovratnih sredstava. Svečanosti je nazočila i voditeljica projekta izv. prof. dr. sc. Gabrijela Mihelčić.

Osnovna je svrha projekta povećanje zapošljivosti studenata integriranog preddiplomskog i diplomskog studija prava te preddiplomskog stručnog studija – upravnog studija omogućavanjem stjecanja praktičnih vještina i kompetencija za rad. Planiranim projektnim aktivnostima u sljedeće tri godine trajanja projekta uspostavit će se Centar za besplatnu primarnu pravnu pomoć – pravna klinika Pravnog fakulteta u Rijeci te unaprijediti kvaliteta i povećanje zastupljenosti postojećih modela stručne prakse (kliničkih predmeta, natjecanja u simuliranim suđenjima, stručne prakse i pravnog istraživanja).
Više informacija dostupno je na poveznici vijesti MZO-a.