Virtualna izložba Život i djelo prof. dr. sc. Petra Simonettija

Povodom Mjeseca knjige pozivamo vas da posjetite virtualnu izložbu

Život i djelo prof. dr. sc. Petra Simonettija

Virtualna izložba nastala je u suradnji sa znanstveno-nastavnim osobljem Pravnog fakulteta u Rijeci, doc. dr. sc. Ivom Tuhtan-Grgić, prof. dr. sc. Majom Bukovac Puvača, voditeljicom knjižnice dr. sc. Dejanom Golenko, knjižničarkom Martinom Grlicom i studenticom Lucijom Baljak. Želja nam je pokazati bogatstvo znanstvenog opusa pravnog stručnjaka prof. dr. sc. Petra Simonettija, redovitog profesora građanskog prava na Pravnom fakultetu u Rijeci, suca Vrhovnog suda Bosne i Hercegovine i utemeljitelja te dugogodišnjeg voditelja porečkog Savjetovanja pravnika Vlasništvo - obveze - postupak, koje organizira Pravni fakultet u Rijeci, a koje danas nosi njegovo ime.
Virtualna izložba obuhvaća tri tematske cjeline: Život i djelo, Znanstveni opus i Zbirke knjiga.

Kroz interaktivne poveznice zaronite u svijet pravnog teoretičara i prelistajte digitalizirana izdanja njegovih publikacija putem poveznice: https://sites.google.com/pravri.hr/zbirka-simonetti/
Zahvaljujemo se obitelji prof. dr. sc. Petra Simonettija koja nam je omogućila da digitalizacijom ovih vrijednih izdanja, njegove pravne misli postanu široko dostupne pravnim znanstvenicima i stručnjacima.