Obrana doktorske disertacije Anne-Lene Hoffmann

Dana 26. veljače 2021. doktorandica Anna-Lena Hoffmann obranila je doktorsku disertaciju pod naslovom „Die datenschutzrechtliche Einwilligung im Gesundheitsbereich unter der DSGVO: Unter besonderer Berücksichtigung der datenschutzrechtlichen Vorgaben in Deutschland” (“Pristanak u području zdravstva prema OUZP: s posebnim osvrtom na njemačko zakonodavstvo o zaštiti podataka”) pod mentorstvom prof. dr. sc. Geralda G. Sandera Sandera sa Sveučilišta primijenjenih znanosti - Javna uprava i financije Ludwigsburg, Njemačka i izv. prof. dr. sc. Emilije Mišćenić sa Sveučilišta u Rijeci, Pravnog fakulteta.

Povjerenstvom za obranu predsjedao je prof. dr. sc. Hannes Rösler sa Sveučilišta u Siegenu, Njemačka, a članovi su bili prof. dr. sc. Damjan Možina sa Sveučilišta u Ljubljani, Slovenija i doc. dr. sc. Adrijana Martinović sa Sveučilišta u Rijeci, Pravnog fakulteta.

Disertacija je usmjerena pitanju privole prema OUZP-u zdravstvenom sektoru. Uz detalje složenih kriterija za zakonitu privolu za obradu zdravstvenih podataka, ukazuje na situacije u kojima slobodna privola nije valjana mogućnost zbog nejednakosti strana. Analiza njemačkog zakonodavstva pokazuje da zakoni nekih njemačkih saveznih država tek trebaju biti usklađeni s OUZP-om.