Održani 5. riječki dani sportskog prava, politika u sportu i sportske diplomacije, 14. - 19. 6. 2021.

Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci i novo osnovani Centar za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju, zajedno s najuglednijom europskom udrugom o sportu, britanskom udrugom Sport&EU, organizirao je od 14. do 17. lipnja 2021. godine online međunarodnu znanstvenu konferenciju 15th Sport&EU Conference.

Sudjelovalo je gotovo 100 predavača uz nešto manje od 300 sudionika, a konferencija se održala pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta RH.

Posebni gosti, uvodničari ovogodišnje konferencije bili su gospođa Kolinda Grabar-Kitarović (članica Međunarodnog olimpijskog odbora), gospodin Julien Zylberstein (poseban savjetnik predsjednika UEFA-e), prof. dr. sc. Marko Ilešič (Sudac Suda pravde EU-a u Luksemburgu), naša draga prof. dr. sc. Vesna Tomljenović (sutkinja Općeg suda EU-a u Luksemburgu), prof. dr. sc. Michele Colucci (FIFA DRC član i urednik Wolters Kluwer Encyclopaedia Sports Law), te prof. dr. sc. Siniša Petrović (Pravni fakultet u Zagrebu i arbitar CAS-a). Detaljan program konferencije možete pronaći ovdje.

Cilj Konferencije bio je prikazati rezultate istraživanja eminentnih međunarodnih i domaćih istraživača s naglaskom na prilike kao i probleme do kojih dolazi u sljedećim tematskim područjima:

The Integrity and Governance of Sport
Sports Governance & Anti-Discrimination
Sports Diplomacy – The Role of Sport in International Relations
Sport Talents - Ethical Approach and Importance of Biological and Relative Age
Sport Policy, Governance and Integrity in Europe
Sport Policy and Politics in Central and Eastern Europe
COVID-19 and Its Impact on Sports
Governance and Autonomy in Global Sport
Regulatory and Legal Challenges in Modern Sport Practice
Analysing Legal and Social Aspects of Sport Policy and Regulation
The Social Dimension of Sport: Culture, Identity and Politics
Equality and Diversity in and Through Sport
Football Agents

FOTOGALERIJA

Osim toga, Pravni fakultet u Rijeci i novo osnovani Centar za sportsko pravo, politike u sportu i sportsku diplomaciju u nastavku konferencije održali su i prvo izdanje EU Sports Law, Policy and Diplomacy Rijeka Summer School (18. - 19. lipnja 2021.), akreditirani program cjeloživotnog učenja Sveučilišta u Rijeci s 4 ECTS boda. Sudjelovalo je više od 90 polaznika iz cijeloga svijeta, a pokroviteljstvo Ljetnoj školi dalo je Predstavništvo Europske komisije u Republici Hrvatskoj.

Predavači ljetne škole su redom sve najpoznatiji znanstvenici i stručnjaci svjetskog ugleda iz područja sportskog prava, politika u sportu i sportske diplomacije: prof. dr. sc. Carmen Pérez González (Carlos III University, Spain - YUFE), prof. dr. sc. Richard Parrish (Edge Hill University, UK i Sport&EU Honorary Chair), prof. dr. sc. Jacopo Tognon (University Ca’ Foscari Italy, CAS Arbitar), dr. sc. Borja García García (Loughborough University, UK), dr. sc. David McArdle (Stirling University Law School, Scotland, UK), dr. sc. Simon Rofe (SOAS University of London, UK) i dr. sc. Andrea Cattaneo (Edge Hill University, UK).

Detaljan program Ljetne škole možete pronaći ovdje.

FOTOGALERIJA