Providentia Studiorum Iuris

Dana  30. studenog 2021.  na Pravnom fakultetu u Rijeci i online održan je sastanak članova projektnog tima s fokus skupinom od devetnaest predstavnika poslodavaca s područja sudstva, odvjetništva, javnog bilježništva i javne uprave.

Povod sastanku je rasprava o važnosti stručne prakse i ostalih oblika praktične nastave u stjecanju praktičnih znanja i vještina studenata Pravnog fakulteta. Predstavnici poslodavaca pozvani su na ispunjavanje ankete o ulozi stručne prakse u jačanju studentskih kompetencija već tijekom studija, a u raspravi koja je uslijedila iznijeli su vlastita iskustva, procijenili kvalitetu postojećih oblika praktične nastave te predložili konkretne mjere za njihovo unapređenje.

Znanja, vještine i kompetencije stečene tijekom obrazovanja na Pravnom fakultetu u Rijeci, a s kojima se bivši studenti uključuju na tržište rada, svi poslodavci ocijenili su  visokim ocjenama.