Održana druga međunarodna konferencija u okviru projekta EMPLOYS, 17. 12. 2021.

U petak 17. prosinca 2021. godine u Lisabonu je, hibridnom modelu, održana druga u nizu znanstvenih konferencija iz Erasmus + projekta EMPLOYS na kojemu je Fakultet partner. Na konferenciji je uvodničar bio gosp. Jose Manuel Araujo (Europski olimpijski odbor), svoje viđenje problema dali su i sportaši Célio Dias & Sofia Gomes, a predstavljeni su i rezultati istraživanja o radnopravnom statusu sportaša u olimpijskim sportovima u EU-27 država članica + Norveška i UK. Također, izložena su viđenja dionika portugalskog sustava sporta na temu projekta te je u zadnjem panelu dana komparativnopravna analiza rješenja u Italiji, Francuskoj, Austriji i Malti. Detaljnije možete pronaći u programu.

Sljedeća konferencija održati će se početkom 2022. na Edge Hill University (UK), a potom krajem travnja Fakultet će biti domaćinom četvrte konferencije u okviru projekta koji završava koncem 2022. godine.