Struktura studija

Studij se izvodi kao dvosemestralni studij. Ne postoje uvjeti za upis u drugi semestar. Predavanja će biti prilagođena zaposlenim studentima, a svaki će kolegij biti realiziran koncentriranom nastavom tijekom jednog ili dva vikenda. U drugom semestru student pored svojih obveza u nastavi i drugih oblika usvajanja znanja ima obvezu izraditi završni rad. Studenti moraju položiti obvezne i odabrane izborne predmeta ovoga Studija. Uz to moraju izraditi barem 1 seminarski rad. Ukupan broj ECTS koji se stječe polaganjem ispita i izradom seminarskog rada i case study-ja iznosi 50 ECTS-a. Studij se završava izradom i obranom završnog rada (10 ECTS) čime student stječe ukupno 60 ECTS bodova.
Student upisuje na svakom semestru četiri obvezna predmeta (ukupno 20 ECTS). U prvom semestru student može upisati 2 izborna predmeta (čime studenti stječu ukupno 6 ECTS) i izraditi jedan istraživački seminar (1 ECTS) ili može upisati jedan izborni predmet, u kojem slučaju treba izraditi dva istraživačka seminara (2 x 1 ECTS) i jedan case study (2 ECTS). Kombinacijom nastavnih i istraživačkih sadržaja u prvom semestru student treba ukupno ostvariti 27 ECTS bodova.

U drugom se semestru studenti opredjeljuju za jedan od ponuđenih modula. Pored četiri obvezna predmeta studenti upisuju jedan izborni predmet. Studenti mogu izborni predmet birati i među izbornim predmetima drugog modula.

Da bi se nastava mogla organizirati iz pojedinog izbornog predmeta nužno je da najmanje pet studenta izabere taj predmet. U protivnom, u dogovoru i uz suglasnost predmetnog nastavnika, predavanja mogu biti zamijenjena mentorskim radom odnosno konsultacijama s studentom. Od studenata se zahtijeva redovita prisutnost na nastavi, aktivno sudjelovanje i savladavanje gradiva, a kao mogući oblici sudjelovanja u nastavi predviđeni su izrada samostalnih zadataka, korištenje Internet i ostalih medija i sl. Nakon odslušanog kolegija student polaže pismeni ili pismeno / usmeni ispit.