Zbornik, volumen 40. broj 1, 2019.

Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci
Z b o r n i k
volumen 40 , br. 1, 2019.

SADRŽAJ

XXV. Savjetovanje pravnika
“Petar Simonetti (Vlasništvo - Obveze - Postupak)”
(Poreč, 10. – 12. travnja 2019.)

I. Prilozi za savjetovanje:

Mihajlo Dika,
O razlozima za izuzeće i o pokretanju incidentalnog postupka za izuzeće (izvorni znanstveni rad)

Nada Bodiroga-Vukobrat, Adrijana Martinović,
Izazovi pružanja usluga na digitalnom tržištu EU-a – usluge informacijskog društva i „pozadinske“ usluge (izvorni znanstveni rad)

Jozo Čizmić, Marija Boban,
Tonsko snimanje ročišta pred sudovima Federacije Bosne i Hercegovine (izvorni znanstveni rad)

Antonija Zubović, Edita Čulinović-Herc,
Piramidalne strukture i društva s uzajamnim udjelima kao oblik odstupanja od načela „jedna dionica – jedan glas“ (izvorni znanstveni rad)

Dario Đerđa,
Kvaliteta propisa upravnog prava u Hrvatskoj: ocjena stanja i prijedlozi za unaprjeđenje (izvorni znanstveni rad)

Aldo Radolović,