Arhiva sportskih postignuća

Akademska godina 2004./2005.

Studentsko športsko društvo ˝Pravnik˝ osnovano je u studenom 2003. godine, kao jedno od najstarijih studentskih športskih društava na Sveučilištu u Rijeci. Pri osnivanju udruge postavljen je i glavni cilj: ˝omasovljenje, unaprijeđenje i organizirani razvitak sporta na Fakultetu˝. I taj cilj se od početka pokušavao ostvariti.

U prosincu 2004. studentsko športsko društvo ˝Pravnik˝ organizira jedan od svojih prvih događaja - jednodnevni zabavno-rekreativni izlet studenata na izvor Riječine koji se pretvorio u tradicionalni izlet članova SŠD ˝Pravnik˝ i njihovih gostiju.

U prosincu 2004. SŠD ˝Pravnik˝ uz studentsko športsko društvo Medicinskog i Tehničkog fakulteta osniva Riječki športski sveučilišni savez (RŠSS). Savez čiji je cilj organizacija studentskih sportskih natjecanja čime bi se potaknuo razvoj sporta na Sveučilištu u Rijeci.

Na sveučilišnim prvenstvu 2004./05. sportaši ˝Pravnika˝ zbog svog uspjeha osvojili su trofej za najuspiješniji fakultet Sveučilišta u Rijeci sa osvojena dva zlata (KOŠARKA (M), ŠAH (M)) i jednom broncom (RUKOMET (M)).

Članovi SŠD ˝Pravnik˝ sudjelovali su i na humanitarnim manifestacijama ˝Homo si teć˝ i ˝Dan hodanja˝, utrci ˝Torpedo kup˝, jedriličarskoj regati ˝Fiumanka˝ te nekoliko malonogometnih turnira.