Katedre

Nastavne ustrojbene jedinice na Fakultetu su katedre. Katedru čine nastavnici i suradnici koji sudjeluju u izvođenju nastave na kolegijima u okviru katedre. Zadaće katedre su: organizacija nastavnog, znanstvenog i visokostručnog rada iz svih kolegija koji se izvode u okviru katedre; pripremanje nacrta nastavnih planova i programa kolegija koji se izvode u okviru katedre; unaprjeđenje svih oblika nastavnog rada na Fakultetu; vođenje brige o udžbenicima, priručnicima i drugim nastavnim pomagalima; vođenje brige o nastavnicima, suradnicima i znanstvenicima i njihovom nastavnom i znanstvenom usavršavanju te vođenje brige o uspjehu studenata. Katedre se ustrojavaju na način da objedinjuju srodne kolegije.

Ažurirano 12.09.2024.