Katedra za sociologiju

U okviru studijskih programa koji se izvode na Pravnom fakultetu u Rijeci u sklopu Katedre za sociologiju se izvodi ili se izvodila nastava na Integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Pravo, Poslijediplomskom specijalističkom studiju Pravo europskih integracija, Poslijediplomskom doktorskom studiju iz područja društvenih znanosti, polje pravo, Preddiplomskom stručnom studiju Upravnom studiju te Specijalističkom diplomskom stručnom studiju javne uprave.

Uz to, zaposlenici Katedre bave se znanstvenim i stručnim radom kroz sudjelovanje u nacionalnim znanstvenim i stručnim projektima, i diseminaciju rezultata tih projekata i istraživanja putem publiciranja radova u znanstvenim časopisima i zbornicima te izlaganja na inozemnim i nacionalnim znanstvenim i stručnim konferencijama i skupovima.

Svakako, valja napomenuti da su zaposlenici Katedre uključeni u djelovanje strukovnih udruženja i drugih organizacija na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini, čime pridonose usavršavanju svojih kompetencija i popularizaciji znanosti.

Nastavnici i vanjski suradnici

O katedri