Upis u knjižnicu
Usluge Knjižnice mogu koristiti studenti Fakulteta, zaposlenici i vanjski suradnici Fakulteta te ostali korisnici. Studenti Fakulteta koriste usluge Knjižnice uz predočenje studentske identifikacijske isprave ili članske iskaznice. Ostali građani koriste usluge uz predočenje osobne iskaznice. Pri ulasku u knjižnicu molimo javite se djelatnicima knjižnice.
Čitaonica i prostori za grupni rad
Korisnici Knjižnice služe se čitaonicom Knjižnice u svrhu učenja, korištenja knjižnične građe, izrade studentskih radova te korištenja računala Knjižnice. Pri ulasku u čitaonicu potrebno je javiti se nadzorniku čitaonice.
Posudi knjigu (PuK)
Ako želite posuditi knjigu, rezervirajte termin putem naše mrežne usluge Posudi knjigu (PuK).
Mjesto u knjižnici (MuK)
Ako želite učiti u čitaonici, svoje mjesto rezervirajte putem naše mrežne usluge Mjesto u Knjižnici (MuK).
Što ima u knjižnici (ŠiK)
Ako želite provjeriti najnovije naslove koji su pristigli u Knjižnicu Pravri, pogledajte ih putem naše mrežne usluge:
- Diplomski radovi
- Završni radovi specijalističkog studija Kriminalističkog istraživanja
- Što ima u knjižnici (ŠiK)
Zbirke starih knjiga
Knjižnica je obogaćena s četiri dragocjene zbirke starih knjiga: Zbirka Senjske nadbiskupije, Zbirka Ružić, Zbirka akademika Luje Margetića te Zbirka Petra Simonettija.
Donacija Riječko-senjske nadbiskupije
Donacija Riječko-senjske nadbiskupije iz 1999. godine predstavlja zbirku vrijednih pravnih naslova koje su prikupljali riječki odvjetnici u 19. i prvoj polovici 20. stoljeća, ponajviše iz odvjetničke obitelji Špehar. Dio građe odnosi se na zakonodavstvo koje se odnosilo na riječko područje, a pažnju plijeni izuzetna sačuvanost knjiga i kožni uvezi izrađeni po narudžbi prvih vlasnika koji odaju ljubav i poštovanje prema knjizi. Zbirka je smještena u staklene vitrine predavaonice br. 3.
Donacija Dr. Viktor Ružić
Donacija pravnih naslova iz ostavštine dr. Viktora Ružića, pravnika, ministra pravosuđa, člana sušačke gradske uprave, bana Savske banovine, bibliotekara u Rijeci, rotarijanca i odvjetnika.
Viktor Ružić (1893.-1976.), kao izuzetno obrazovan čovjek, sakupljao je tiskovine ne samo iz društvenih i humanističkih znanosti, prava, filozofije, sociologije, povijesti itd., već i djela iz lijepe književnosti, teorije i prakse glazbe, zbirke lirike, a pisana i objavljivana na pismima (latinica, gotica, ćirilica) i jezicima poznatima u njegovo vrijeme u Europi. Najviše djela iz zbirke poklonjene Pravnom fakultetu napisano je njemačkim jezikom od čega najviše na gotici. Za smještaj zbirke Ružić namjenski su izrađene police zaštićene staklenim vratima koje sada krase aulu Fakulteta. Fondom se čitatelji korisnici mogu služiti isključivo u čitaonici Knjižnice Pravnog fakulteta.
Donacija akademika Luje Margetića
Donacija akademika Luje Margetića, obuhvaća više od 2000 naslova iz ostavštine akademika Luje Margetića, profesora emiritusa na Pravnom fakultetu u Rijeci, na hrvatskom i stranim jezicima, znanstvene grane povijest prava i države, ali i srodnih područja hrvatske i svjetske povijesti, paleografije, povijesne geografije, heraldike, lingvistike i dr. O životu i djelu te zbirci knjiga akademika Luje Margetića saznajte putem mrežne stranice Virtualna izložba Život i djelo akademika Luje Margetića.
Donacija prof. dr. sc. Petra Simonettija
Donacija prof. dr. sc. Petra Simonettija, obuhvaća pravne knjige iz ostavštine prof. dr sc. Petra Simonettija, redovitog profesora Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i dugogodišnjeg suca Vrhovnog suda Bosne i Hercegovine. Zbirka obuhvaća oko 1200 naslova ponajviše iz područja građanskog prava, stvarnog prava i zemljišnoknjižnoga prava. O životu i djelu te zbirci knjiga prof. dr. sc. Petra Simonettija saznajte putem mrežne stranice: Život i djelo prof. dr. sc. Petra Simonettija.
Međuknjižnična posudba
Knjižnica nudi usluge međuknjižnične posudbe građe iz fonda za druge knjižnice u Republici Hrvatskoj i izvan nje.
Fond možete pretraživati putem našeg online kataloga.
Rok i način korištenja nabavljene građe ovisi o pravilima međuknjižnične posudbe knjižnica iz kojih je građa posuđena, a članci ostaju u trajnom vlasništvu korisnika
Sve eventualne troškove oštećenja ili gubitka građe snosi korisnik.
Zahtjev za građom potrebno je poslati na: knjiznica@pravri.uniri.hr