Europski dokumentacijski centar

Knjižnica Pravnog fakulteta u Rijeci postala je Europski dokumentacijski centar (EDC) i time postala dio informacijske mreže Europe Direct u državama članicama Europske unije u lipnju 2014. godine.

Europski dokumentacijski centri osnivaju se pri akademskim institucijama ili istraživačkim institutima u državama članicama EU-a na zahtjev institucije domaćina radi pružanja potpore izučavanju i edukaciji u području politika i prava Europske unije. Uključivanjem u mrežu EDC-a omogućena je uloga i zadaća Pravnog fakulteta u Rijeci Međusveučilišnog centra izvrsnosti u diseminaciji znanja rezultata istraživanja, postignuća i znanja na hrvatskoj i na regionalnoj i europskoj razini iz područja europskog prava.

EDC Rijeka

Ažurirano 17.09.2024.