Događanje

Ljetna škola ljudskih prava u Novom Vinodolskom 2024.

23.09.2024.

— 27.09.2024.

_Ljetna škola

Ljetna škola ljudskih prava u Novom Vinodolskom, u gradu u kojem je donesen jedan od najvažnijih kulturnih spomenika hrvatskog naroda i ujedno jedan od važnih europskih srednjovjekovnih dokumenata (Vinodolski zakon-1288.), prvi put je organizirana 2007. godine te svake godine okuplja oko 25 studenata s hrvatskih pravnih fakulteta u Osijeku, Rijeci, Splitu i Zagrebu, kao i Pravnog fakulteta u Mostaru (Bosna i Hercegovina). Ljetna škola forum je za raspravu o zaštiti ljudskih prava kako na regionalnoj tako i na nacionalnoj razini, kao i za stjecanje stručnih znanja i vještina potrebnih budućim pravnicima u djelovanju na poboljšanju zaštite ljudskih prava u vlastitoj domovini. Prvenstveni cilj ljetne škole jest upoznati studente s odredbama Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda te s praksom Europskog suda za ljudska prava. Svake godine kao predavači sudjeluju ugledni domaći i strani stručnjaci, sa hrvatskih i inozemnih pravnih fakulteta kao i suci Ustavnog i Vrhovnog suda Republike Hrvatske.

Podijeli događanje na