Sudjelovanje na Godišnjoj konferenciji o europskom potrošačkom pravu (ERA)

11.10.2024.
Podijeli vijest na

Prof. dr. sc. Emilia Mišćenić sudjelovala je na Godišnjoj konferenciji o europskom potrošačkom pravu 10.-11. listopada 2024., u Trieru, u organiziraciji Academy of European Law (ERA). Konferenciju su obilježile dinamične rasprave o nekim od najizazovnijih pitanja u području europskog potrošačkog prava. Kao članica Zavoda za europsko i usporedno pravo i voditeljica projekta UNIRI Transparentnost i pravičnost u digitalnom okruženju (UNIRI-iskusni-drustv-23-101), profesorica Mišćenić je dala svoj doprinos analizi i razumijevanju perspektiva nacionalnih sudova kad je riječ o primjeni Direktive o nepoštenim uvjetima u potrošačkim ugovorima (UCTD), osobito u kontekstu pitanja transparentnosti i poštenja.