Događanje

“Law in Everyday Life: Teaching Legal Literacy”

27.09.2024.

— 14:00

h

_Znanstveni skupovi i događanja

• Pravni fakultet

Pravna pismenost smatra se jednom bitnom sastavnicom građanske pismenosti. Ona omogućava svakoj građanki i svakom građaninu da poznaje vlastita prava i dužnosti u državi te, još važnije, da se može na osnovnoj razini koristiti pravnim instrumentima za njihovo ostvarenje. Prepoznajući ovo, cilj projekta Pravo u svakodnevici (Law in Everyday Life) bilo je snaženje osnovne pravne pismenosti u više europskih država. Projekt predvodi Forum za slobodu odgoja, uz suradnju sa Sveučilištem u Rijeci, Veleučilištem u Rijeci te partnerima iz Francuske (Pistes Solidaires), Italije (Centro per il Sviluppo Creativo Danilo Dolci) i Portugala (INOVA+ – innovation services, S.A. te Agrupamento de escolas de Vilela, Paredes). Financiran je Erasmus+ sredstvima, a obuhvaćao je izradu materijala za podučavanje pravne pismenosti u završnim razredima osnovnih i srednjih škola.

Konferencija je završni događaj projekta Law in Everyday Life, čiji su ciljevi uključivali izradu kurikula, udžbenika i priručnika za nastavnike koji će podučavati pravnu pismenost. Konferencija će se održati na Pravnom fakultetu u Rijeci, 27. rujna 2024. godine, od 9:30 do 14:00 sati te će na njoj biti predstavljeni navedeni materijali, uz mogućnost online praćenja, a za nastavnike prisutne u prostoru Fakulteta održat će se i radionica o uporabi pripremljenih materijala.

Više o projektu na poveznici.

Podijeli događanje na