Katedra za europsko javno pravo

Članovi Katedre održavaju nastavu na Integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Pravo, poslijediplomskim specijalističkim studijima, poslijediplomskom doktorskom studiju iz područja društvenih znanosti te stručnom studiju Upravnom studiju.

Također, članovi Katedre bave se znanstvenim i visokostručnim radom kroz sudjelovanje u inozemnim i nacionalnim znanstvenim i stručnim projektima, organiziranjem znanstvenih i stručnih savjetovanja te programa cjeloživotnog učenja, kao i izlaganjem na inozemnim i nacionalnim znanstvenim i stručnim konferencijama i skupovima. Osim organizacije i pripreme nastavne djelatnosti u okviru kolegija koje održava Katedra, članovi iste aktivno doprinose razvoju znanosti svojim publikacijama u vidu znanstvenih i stručnih radova.

Članovi Katedre kontinuirano usavršavaju svoje kompetencije sudjelovanjem u programima cjeloživotnog učenja te svojim radom pridonose popularizaciji znanosti.

Članovi katedre vode Međusveučilišni centar izvrsnosti Opatija (predstojnica izv. prof. dr. sc. Ana Pošćić; zamjenica doc. dr. sc. Adrijana Martinović), ustrojbenu jedinicu Sveučilišta u Rijeci koja kroz različite aktivnosti (konferencije, seminare, radionice, ljetne škole) predstavlja platformu za suradnju i okuplja članove akademske zajednice i stručne javnosti.

Nastavnici i vanjski suradnici

O katedri