Katedra za međunarodno i europsko privatno pravo

Članice Katedre održavaju nastavu iz obveznih i izbornih kolegija na Integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Pravo, Poslijediplomskom specijalističkom studiju Pravo europskih integracija, Poslijediplomskom specijalističkom studiju Financijsko pravo trgovačkih društava te Poslijediplomskom doktorskom studiju iz područja društvenih znanosti, polje pravo, Preddiplomskom stručnom upravnom studiju te Specijalističkom diplomskom stručnom studiju javne uprave.

Također, članice Katedre bave se znanstvenim i visokostručnim radom, sudjelovanjem u inozemnim i nacionalnim znanstvenim i stručnim projektima, organiziranjem znanstvenih i stručnih savjetovanja te programa cjeloživotnog učenja, kao i izlaganjem na inozemnim i nacionalnim znanstvenim i stručnim konferencijama i drugim skupovima. Članice Katedre aktivno doprinose razvoju znanosti svojim publikacijama u vidu znanstvenih i stručnih radova objavljenih u Hrvatskoj i inozemstvu. Svakako valja napomenuti kako su članice Katedre aktivno uključene i u djelovanje radnih skupina za izradu i provedbu zakonskih tekstova, strukovnih udruženja i drugih organizacija na lokalnoj (regionalnoj), državnoj, ali i međunarodnoj razini. Članice Katedre kontinuirano usavršavaju svoje kompetencije pohađanjem programa cjeloživotnog učenja, kao i učestalim istraživačkim boravcima na uvaženim inozemnim institucijama.

Da svojim radom pridonose povezivanju znanosti s gospodarstvom te ostvarivanju vrijednih društvenih ciljeva svjedoče i primljene nagrade i priznanja. Tako je izv. prof. dr. sc. Ivana Kunda u ak. god. 2006./2007. nagrađena Nagradom Zaklade Sveučilišta u Rijeci zbog posebnih zasluga u znanstvenoistraživačkom i nastavnom radu te u javnoj djelatnosti koja je imala u cilju promociju, širenje i primjenu rezultata znanstvenoistraživačke djelatnosti. Istom nagradom je u ak. god. 2010./2011. nagrađena i izv. prof. dr. sc. Emilia Mišćenić, koja je ujedno i dobitnica godišnje Državne nagrade za znanost i znanstvene novake u području društvenih znanosti za 2010. godinu.

Članica Katedre prof. dr. sc. Vesna Tomljenović prva je hrvatska sutkinja na Općem sudu Europske Unije te predsjednica Hrvatske udruge za poredbeno pravo, koju je osnovao prethodni predstojnik Katedre prof. dr. sc. Petar Šarčević. Njemu u čast nazvana je međunarodna znanstvena konferencija koju su 2011. godine pokrenule i otada organiziraju članice Katedre.

Nastavnici i vanjski suradnici

O katedri