Svečana sjednica povodom Dana Pravnog fakulteta u Rijeci održana 25. rujna 2024. godine

30.09.2024.
/ Vijesti /
Podijeli vijest na

Pravni fakultet u Rijeci svečano je obilježio svoj dan 25. rujna 2024. godine održavanjem svečane sjednice Fakultetskog vijeća kojoj nazočili ugledni gosti iz akademske zajednice, državne uprave, jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, sudstva, odvjetništva, javnog bilježništva, trgovačkih društava i udruga te brojni sadašnji i bivši djelatnici i studenti Fakulteta. Okupljenim uzvanicima uvodno su se obratili prof. dr. sc. Senka Maćešić, prorektorica za digitalizaciju i razvoj Sveučilišta u Rijeci, Dijana Mandić, ravnateljica Uprave za visoko obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, Ivan Vučemil, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske te dr. sc. Mato Arlović, zamjenik predsjednika Ustavnog suda Republike Hrvatske.

Tijekom sjednice, dekan, prof. dr sc. Dario Đerđa, je istaknuo uspjehe i postignuća Fakulteta u proteklom razdoblju, naglasivši važnost kontinuiranog rada na unaprjeđenju obrazovnog procesa, međunarodne suradnje te znanstvenih istraživanja. Također, okupljenima se obratio Sandro Miličkovič, predsjednik Studentskog zbora, koji je predstavio ključne studentske aktivnosti, kao i uspješnu suradnju studentskih udrugama s Fakultetom.

U sklopu svečanosti, prof. dr. sc. Editi Čulinović – Herc dodijeljena je nagrada za znanstvenu izvrsnost u 2023. godini, a izv. prof. dr. sc. Marku Mrakovčiću, nagrada za najbolji znanstveni rad objavljen u stranom časopisu u 2023. godini. Zahvalnice za suradnju i doprinos radu Fakulteta uručene su Gradu Opatiji, Riječkom odvjetničkom zboru te dr. sc. Vladi Skorupu. Ujedno, zahvalnice su dodijeljene našim profesorima koji su otišli u zasluženu mirovinu u 2023. godini , a koji su dali nemjerljiv doprinos radu i razvoju našeg Fakulteta: prof. dr. sc. Vesni Crnić-Grotić, prof. dr. sc. Nenadu Hlači, prof. dr. sc. Miomiru Matuloviću i prof. dr. sc. Petru Veiću.

Dan Pravnog fakulteta u Rijeci još jednom je podsjetio na bogatu povijest našeg Fakulteta, predanost izvrsnosti te važnost pravnog obrazovanja u kontekstu izazova modernog društva.

Zahvaljujemo svim sudionicima i gostima na dolasku te se radujemo budućim zajedničkim projektima i uspjesima.