Završna konferencija EU projekta DIGI-GUARD

Podijeli vijest na

Članovi projektnog tima prof. dr. sc. Eduard Kunstek, prof. dr. sc. Ivana Kunda i doc. dr. sc. Danijela Vrbljanac sudjelovali su na završnoj projektnoj konferenciji COMPUTERIZATION OF CIVIL PROCEDURE IN THE EUROPEAN UNION, održanoj 3. i 4. listopada 2024. na Sveučilištu u Wroclawu, Fakultetu za pravo, upravu i ekonomiju. Profesorica Kunda izlagala je na temu Legal framework for e-form in civil matters: E-identification and e-signature/e-seal, a docentica Danijela Vrbljanac na temu Electronic Submissions in enforcement proceedings.

Rezultati projekta koje je potrebno posebno istaknuti su nacionalna izvješća o digitalnim aspektima prekograničnog izvođenja dokaza i dostave u građanskim postupcima, koja su dostupna ovdje.

Ovom konferencijom okončan je projekt Digital Communication and Safeguarding the Parties’ Rights: Challenges for European Civil Procedure – DIGI-GUARD, koji je sufinanciran iz programa EU Pravosuđe, a u proveden je zajedno s partnerima: Pravna fakulteta v Mariboru Institut za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani, Center za pravno informatiko in svetovanje, posrednistvo, raziskovanje, storitve in izobrazevanje d.o.o., Universität Graz, Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover, Universiteit Maastricht, Uppsala Universitet i Uniwersytet Wroclawski.